Snubné prstene

Ako vybrať snubný prsteň

Ako vybrať snubný prsteň

Každý muž sa aspoň raz v živote zamyslí nad tým, že chce požiadať ženu, ktorú miluje, o ruku. Ak je to však naozaj láska a nie pobláznenie, či chvíľková slabosť, chcel by dať svojej vyvolenej ten najkrajší snubný prsteň na svete. Taký, ktorý by ich vystihoval a už len pohľad naň, by dokázal stisnúť srdce.
Avšak je tu malý problém. V súčasnej dobe je obrovské množstvo obchodov, ktoré snubné prstene ponúkajú. Predpokladám, že väčšina ľudí si pozrie hneď prvý, ktorý google vyhodí a začne hľadať. Keď konečne nájde čo hľadá, zistí, že snubný prsteň je niekoľkokrát drahší, ako si myslel a začne sa pozerať po inom, lacnejšom. To je však chyba.
Povedzme si o niekoľkých základných parametroch, ktoré by ste mali vedieť než sa rozhodnete snubný prsteň kúpiť.

1. Cena snubného prsteňa.

Veľa mužov pozerá na cenu a samozrejme, pokiaľ nezarábajú milióny, hľadajú niečo dostupné. Treba si však uvedomiť, že snubný prsteň sa kupuje raz za život, (aspoň by sa mal) a je to rozhodne vec, na ktorej sa nemá šetriť. Hovorí sa, že snubný prsteň by mal stáť 2 až 3 násobok mesačného platu a je dobré držať sa okolo tejto ceny.

2. Typ kameňa na zásnubnom prsteni.

Najčastejšie každému napadne diamant, avšak je veľa typov diamantov, či iných kameňov, ktoré sa do snubných prsteňov dávajú. Ametyst, topás, tanzanit, granát či briliant, sú tiež veľmi dobrou voľbou a sú vhodné pre ženy, ktoré majú rady farebné kamene. Počet kameňov je taktiež dôležitý. Síce najčastejšie sa dáva len jeden ale nie je to pravidlom.

3. Materiál snubného prsteňa.

Myslím, že každému prvé napadne zlato, prípadne biele zlato, ktoré sa pomaly dostáva do popredia (dokonca sa objavuje aj červené zlato). U neho treba pozerať hlavne na počet karátov, pričom ideálny je počet karátov na snubnom prsteni je okolo 14. Je celkom nevkusné, ak je zásnubný prsteň strieborný, Tento materiál sa skôr neodporúča. O niečo drahšia je platina, ale je aj pevnejšia a rovnako krásna. Dobrou voľbou môže byť aj paládium.

4. Počet materiálov zásnubného prsteňa.

Doba, kedy boli zásnubné prstene len jednofarebné, je už dávno za nami. Čoraz častejšie sa kupujú dvojfarebné snubné prstene (2 typy materiálov) dotvorené kameňmi.

5. Veľkosť zásnubného prsteňa.

Keď už máte všetko vybraté, je dôležité zistiť si veľkosť prteňa, ktorý nosieva partnerka a vyberať zásnubný prsteň podľa tejto veľkosti.

6. Obchod so snubnými prsteňmi.

Ak ste už všetky body splnili a snubný prsteň chcete kúpiť, neunáhlite sa. Preskúmajte internet trošku hlbšie. Pozrite si dôveryhodnosť obchodu napr. na heuréke a skontrolujte si dostupnosť tovaru aj na iných stránkach, prípadne porovnajte ceny snubných prsteňov. Niekedy sa líšia aj o pár stoviek eur. Avšak vždy si prezrite aj detailný popis zásnubného prsteňa. Niekedy totiž zistíte, že rovnaký obrázok sa nachádza pri snubných prsteňoch iných materiálov, prípadne s inými kameňmi.