Snubné prstene

Koľko by mal stáť zásnubný prsteň?

Koľko by mal stáť zásnubný prsteň?

Povráva sa, že zásnubný prsteň by mal byť čo najdrahší, aby jeho cena vyjadrovala veľkosť mužovej lásky k žene. Konkrétne by sa cena prsteňa mala pohybovať vraj okolo dvojnásobku až trojnásobku mužovho mesačného platu. Musí to tak však naozaj byť? Znamená cena prsteňa až tak veľa?

Nuž názor si spravte sami. Ak však nepatríte medzi tých šťastlivcov, ktorí nevedia čo s peniazmi, určite touto informáciou nie ste z pochopiteľných dôvodov až takí nadšení. V dnešnej dobe, keď to väčšina ľudí na Slovensku nemá s peniazmi vôbec ľahké, rozhodne nie je priestor na takéto rozhadzovanie peňazí.

Samozrejme, prsteň by mal vyjadrovať mužovu lásku k jeho milovanej dievčine, o tom niet pochýb. No na druhej strane, nie je to potrebné preháňať. Lásku je možné lepšie a krajšie vyjadriť aj mnohými inými spôsobmi než snubným prsteňom – neha, romantika, úprimnosť, vernosť a mnoho iného, to všetko sú veci, ktoré dokážu lásku dať najavo oveľa viac než snubný prsteň. Preto sa milí páni nebojte – ak zarábate mesačne 500 eur, neznamená to hneď to, že musíte svojej láske kúpiť prsteň za 1000 (dvojnásobok platu) alebo nebodaj až 1500 eur (trojnásobok platu). Určite ju poteší aj prsteň za menej peňazí, hlavne že bude od vás a bude prejavom vašej lásky k nej a prísľubom úprimnosti a vernosti. Na tom predsa najviac záleží.

A na záver menší tip – ak chcete na prsteni ušetriť (ale ani so šetrením to netreba preháňať, pozor) a zároveň chcete vyberať z čo najširšej ponuky prsteňov, vyskúšajte niektorý z internetových obchodov. Prsteň síce na vlastné oči nevidíte, čo môže byť nevýhoda, no prstene v týchto obchodoch bývajú zvyčajne nafotené v dosť vysokej kvalite a teda je možné si prsteň krásne jednoducho poobzerať z každej strany a rozhodnúť sa, či práve tento prsteň je ten pravý pre vašu milovanú.